Phlox van Oppen
In 2022 studeerde Phlox van Oppen cum laude af aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag als textielontwerper
Momenteel volgt zij een masteropleiding aan de Swedish School of Textiles in Zweden.
Het werk van Phlox van Oppen wordt gedreven door de maatschappelijke en ecologische uitdagingen waar haar generatie mee te maken heeft, zoals klimaatverandering. Deze thema’s vormen een belangrijk uitgangspunt binnen haar artistieke praktijk, die zich richt op recycling, upcycling en duurzaamheid. Daarbij maakt zij gebruik van alledaagse materialen die vaak over het hoofd worden gezien. Materialen die anders zouden worden weggegooid, krijgen in haar werk een nieuwe bestemming binnen een kunstzinnige context.
De periode waarin Phlox van Oppen woonde in het grootste vrouwelijke studentenhuis van Nederland, met 36 bewoonsters, heeft geleid tot een blijvende fascinatie voor de omgang met materialen, ecosystemen en afvalstromen. Deze ervaring vormt een belangrijke basis voor haar voortdurende onderzoek en artistieke ontwikkeling.